مبل

  واژه مبل از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است که ریشه‌ی آن لغت meubles است. اما معادل کلمه مبل در زبان انگلیسی لغت sofa است. در بازار ایران، مبل به دو نوع مبل استیل (کلاسیک) و مبل راحتی تقسیم می‌شوند. انتخاب مبلمان خوب صرفاً انتخاب یک طرح زیبا با پارچه هایی جذاب و رنگارنگ نیست ؛بلکه انتخابی است حساس که برای انجام آن باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد. فاکتورهایی که نه تنها شامل خصوصیات و استانداردهای مبلمان می شوند، بلکه به ارتباط مبلمان با فضایی که در آن قرار می گیرد نیز،می پردازد. در این مقاله سعی شده که به شما دستورالعمل های کلیدی داده شود تا با کمک آنها بتوانید در کنار محدودیت ها، بهترین انتخاب را داشته باشید.

  مبلمان مناسب می‌تواند حس و حال خانه شما را عوض کند و به فضای اتاق شما رنگ تازه‌ای ببخشد . خرید مبلمان به همین راحتی نیست و شما باید حین انتخاب و خرید مبل مورد نظرتان به نکات ریزی دقت کنید که بعدها از انتخاب خود پشیمان نشوید.

  شاید بارها واژه مبل کلاسیک به گوش شما خورده باشد، اما تفاوت آن را با سایر مبل ها ندانید. مبل ها عموماً به سه دسته کلاسیک، استیل و راحتی تقسیم می شوند. مبل‌های استیل به مبل های سلطنتی معروف هستند و مبل‌های کلاسیک همان مبل‌های استیل هستند، البته با کمی تغییرات که به مبل‌های نیمه استیل شهرت دارند. در نهایت مبل‌های راحتی که یکی از مبل‌های باب شده در منزل ما ایرانی‌ها است و تقریبا همگی با آن آشنا هستیم. در مطلب پیش روی سعی شده است قدری از تفاوت‌های مبل کلاسیک و مبل راحتی توضیح داده شود.

  معیارهای انتخاب مبل خوب ، تنها به طرح، رنگ و سبک آن ختم نمی‌شود. علاوه بر ارگونومی که امروزه در طراحی مبلمان بسیار به آن توجه می‌شود، ویژگی‎های دیگری مثل دوام مبل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. واقعیت این است که مشخصات مبل با دوام ، کاملا به سبک زندگی‌تان وابسته است. به هر حال، ما در ادامه با بررسی مبل از سه منظر کیفیت، راحتی و نوع مبل به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید مناسب‌ترین و بادوام‌ترین مبلمان را برای خودتان انتخاب کنید.

  سوالی که به طور گسترده به هنگام انتخاب مبل مورد بحث قرار می‌گیرد، این است که مبل پارچه‌ای یا چرمی، کدامیک را باید انتخاب کنیم؟ مبل‌های پارچه‌ای دو مزیت بسیار عمده دارند. ۱) بسیار ارزان تر هستند. ۲) تنوع رنگ و الگو پارچه‌ها طراحی‌های متفاوتی از مبل را عرضه می‌کند و شما به سادگی می‌توانید به جای اینکه دکوراسیون‌تان را متناسب با مبل‌تان تغییر دهید، مبلی مناسب دکورتان را پیدا کنید.

  اگر خودتان یا اعضای خانواده‌تان به بیماری آسم مبتلا هستید یا آلرژی دارید، بهتر است که به سمت مبلمان پارچه‌ای نروید. چرا که مبل پارچه‌ای انواع آلرژن و آلودگی‌ها را به خود جذب می‎کند و می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد.اما مبلمان چرمی کمتر مواد حساسیت‎زا را به خود جذب کرده و خیلی راحت نیز پاک می‎شوند و شما می‌توانید با کمک دستمال نم‎‌دار بیشتر آلودگی‌ها را از سطح آن دور کنید. همینطور مبل پارچه‌ای دوام کمتری دارد و سریع‌تر از مبل چرمی دچار رنگ‌پریدگی می‌شود. از طرف دیگر مبل چرم بسیار راحت و دنج است و از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. ولی مبلمان چرم نیز مستعد خط و خش است. شما باید با توجه به نیازهایتان و شیوه‌ی زندگی‌تان از بین مبل پارچه‌ای یا چرم، هر کدام که برای‌تان مناسب و مقدور است را خریداری نمایید.

  براي خريد مبل مناسب چه نکاتی را درنظر بگیریم؟

  • مقدار فضای موجود خانه ما چقدر است
  • برای چه قسمتی از خانه آن را می‌خواهیم
  • رنگ مبل متناسب با هارمونی خانه
  • انتخاب بین کفی و پشتی ثابت یا دوبل
  • چند وقت از مبل می‌خواهیم استفاده کنیم
  • توجه به گارانتی هنگام خرید مبل

  ویژگی‌های مبل خوب چیست؟

  • ارتفاع پشتی یک مبل خوب باید بگونه‌ای باشد که شانه‌ها و قسمتی از گردن را محافظت کند.
  • قسمت پشتی یک میل استاندارد باید بتواند گودی کمر را پوشش دهد.
  • ارتفاع مبل از سطح زمین باید به گونه‌ای باشد که پا‌ها نه چندان کشیده و نه خم شوند.
  • چنانچه رویه مبل از چرم تهیه شده باشد، باید از سطحی ناصاف جهت جلوگیری از تعریق برخوردار باشد.
  • قسمت‌های مختلف مبل باید نرمی استانداردی داشته باشند به گونه‌ای که نه آنچنان سفت باشند که باعث برهم زدن آرامش شوند و نه آنچنان نرم که قسمت‌های چوبی مبل لمس شوند.
  • وزن مبل یکی از ویژگی‌هاییست که باید به آن توجه شود. مبلمان منزل باید از وزن سبکی برخوردار باشند و حمل آن به سادگی میسر باشد.

  پذیرش آگهی

  09109908326

  سفارش طراحی سایت و سئو به صورت تخصصی 09109908326

  روز ها از ساعت
  08:00 - 18:00
  شبها از ساعت
  18:00 - 22:00
  هر گونه کپی برداری از محتوای سایت آزاد و هیچ محدویتی وجود ندارد.